Polomer: Vypnuté
Polomer:
km Set radius for geolocation
Hľadať

Gazdovský dvor Turčianske Kľačany je ekologická agroturistická farma ležiaca v prekrásnom prostredí podhoria Národného parku Malá Fatra, v obci Turčianske Kľačany. Zákazníkom ponúka areál, kde môžu dospelí i deti stráviť príjemné chvíle pohody a vyťažiť čo najviac z konceptu spájajúceho ekologickú farmu a turistické zariadenie. Gazdovský dvor sa stane vašim sprievodcom kultúrnym dedičstvom salašníctva a tradíciami Slovenska.

Ekologický agrosalaš: Pravá salašnícka bryndza, lahôdky z ovčieho a kozieho mlieka

Dominantou Gazdovského dvora je salaš zameraný na chov oviec a spracovanie produktov z ovčieho a kozieho mlieka. Šikovný nos zacíti príjemnú vôňu z predajne Ekologického agrosalaša hneď po prekročení brány Gazdovského dvora. Máte chuť na údený či čerstvý? Ovčí alebo kozí? Z našich syrov v bio-kvalite si vyberie každý! Do krčiažku vám nalejeme čerstvej sladkej či kyslej žinčice, a pribalíme balenie pravej salašníckej bryndze. Najmlsnejšie jazyky určite neodolajú ani čerstvým údeným klobáskam, slaninám či šunke.

 Stáda oviec a kôz salaša sa pasú na pastvinách v podhorí Národného parku Malá Fatra, zaradeného do ekológie, preto mlieko a syry nesú punc ekoproduktov. Ekologický agrosalaš spĺňa výrobné a hygienické štandardy Európskej únie, zachováva však všetky tradičné výrobné postupy. Svedkami výrobného procesu sa môžete stať aj vy! Navyše, máte možnosť skúsiť si vyrobiť aj vlastný syr.

Výdatný spánok zažijete v Penzión sv. Mitra

Uprostred Gazdovského dvora, v centre vidieckeho života, je situovaný rodinný Penzión sv. Mitra. Svoje meno dostal podľa Svätého Demetera, inak nazývaného aj Mitra, patróna pastierov a ovčiarov, ktorý bude niesť ochrannú ruku počas vášho pobytu aj nad vami.

Penzión s celkovou kapacitou 16 lôžok (+ 4 prístelky) ponúka komfortne zariadené dvojlôžkové izby (resp. apartmán s dvomi samostatnými dvojlôžkovými spálňami). Súčasťou izieb je kúpeľňa so sprchovým kútom, televízia. V cene ubytovania sú zahrnuté raňajky, prístup na Internet cez WiFi a parkovacie miesto vedľa penziónu. Vďaka pokoju vládnucom na celom dvore majú návštevníci zaistený kľudný a výdatný spánok.

Príďte si k nám pochutnať a načerpať nové sily v Gazdovskej reštaurácii

Všetky jedlá pripravujeme tradičným spôsobom, využívajúc i suroviny Gazdovského dvora. Pochutíte si u nás na našich špecialitách – jedlách z ekologickej jahňaciny, domácich bryndzových haluškách a pirohoch, strapačkách s kyslou kapustou a jemnou jahňacinkou, či sladkých brusnicových knedliach.

V letnej sezóne majú návštevníci možnosť využiť čiastočne krytú terasu núkajúcu výhľad na prekrásne okolie a potôčik, zatiaľ čo sa ich ratolesti bavia v detskom parku. Vďaka svojim dispozíciám je Gazdovská reštaurácia vhodná tak pre večeru vo dvojici, rýchly obed s denným menu, ako aj väčšiu oslavu, grilovačku, raut, svadbu či školenie

Sledujte panorámu Malej Fatry z chrbta koňa v Jazdeckom klube

Jazdecký klub, ktorý vám ponúka možnosť stráviť čas pri koňoch, v sedle alebo v bričke a v saniach. V areáli sa nachádza menšia krytá hala, vonkajšia jazdiareň, niekoľko výbehov a pastvín, kruhovka a maštaľ s 22 boxmi, so šatňou a sociálnymi zariadeniami.

Zábava a rekreácia

Gazdovský dvor a jeho ideálna poloha v dedine Turčianske Kľačany ponúka dostatočné možnosti pre voľnočasové aktivity a rekreáciu. Pri prechádzkach dvorom vás na každom kroku sprevádzajú tradičné domáce zvieratká, počas celého roka areál krásne dotvárajú ovocné sady. Vyskúšajte si tradičné vidiecke aktivity, jazdenie na koňoch, výrobu vlastného syra a adrenalínový paintball. Turistika, cyklistika a lyžovanie sú možné v dosahu pár minút – v celom regióne Turca. Mesto Martin je výbornou voľbou pre kultúrne aktivity a spoznávanie slovenskej histórie. Vďaka centrálnej polohe máte nadosah aj ďalšie mestá a regióny Slovenska.

Aktivity Gazdovského dvora Turčianske Kľačany

Cieľom Gazdovského dvora je udržovať povedomie o zvykoch a tradíciách našich „starých otcov” a slovenskom folklóre. Zážitkovo-vzdelávacou formou sa podieľame na rozvoji a propagácii slovenského vidieku, regiónu Turca a farmárskych produktov. Tomuto cieľu prispôsobuje zážitkové programy presne na mieru ako aj akcie pre verejnosť. Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať!

Otváracie Hodiny

Pondelok

10.00 - 15.00

Utorok

10.00 - 15.00

Streda

10.00 - 15.00

Štvrtok

10.00 - 15.00

Piatok

10.00 - 20.00

Sobota

10.00 - 20.00

Nedeľa

10.00 - 15.00

Adresa

Naša adresa:

Turčianske Kľačany 271, 038 61 Vrútky

Telefón:
Kontaktujte nás

Overené a odskúšané, odporúčame ďalej.

Všetky knihy a e-booky v tejto sekcii sme prečítali a receptíky vyskúšali. Preto neodporúčame nič, čo by nebolo overené našimi chuťovými bunkami, alebo zažité na vlastnej koži.